طبق قانون برنامه چهارم توسعه، دولت موظف شده بود از سال 1384 تا 1388 به ترتيب سالانه 200 هزار، 300 هزار، 400 هزار، 500 هزار و 600 هزار دستگاه خودرو فرسوده را از رده خارج کند، اما به تازگي اظهارات مطرح شده گويا نشان از به‌وجود آمدن برخي تغييرات در اين برنامه است.

به گزارش ايسنا، هر چند برنامه چهارم توسعه در مشخص كردن تعداد خودروهاي فرسوده‌اي كه بايد از ناوگان حمل و نقل كشور خارج شوند، صراحت داشته است، اما به نظر مي‌رسد روند به تاخير افتادن اين برنامه همچنان ادامه دارد.

در حالي كه كل خودروهايي كه تا اوايل سال جاري از ناوگان خارج شده‌اند تنها حدود 750 هزار دستگاه بوده است كه معادل تعهدات 2.5 سال اول برنامه چهارم است، اما رجبي - قائم مقام معاون نوسازي ناوگان ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت، به تازگي در همايش «صنعت، سوخت و هواي پاك» گفته است كه شمار خودروهاي فرسوده از رده خارج شده نسبت به سال گذشته 60 درصد رشد داشته است و به اين ترتيب از سال 1385 تاكنون 850 هزار خودرو فرسوده از رده خارج شده‌اند.

وي همچنين مساله تمديد قانون توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت تا پايان برنامه پنجم را مطرح كرده و گفته كه بنا داريم در سه سال اول برنامه كليه خودروهاي فرسوده تهران را از ناوگان خارج و تا پايان برنامه پنجم تمام خودروهاي فرسوده در سرتاسر كشور را اسقاط كنيم.

هرچند انجمن خودروسازان و دفتر طرح خودرو وزارت صنايع از چنين برنامه‌اي اظهار بي‌اطلاعي كرده‌اند، اما به نظر مي‌رسد كه با وجود حداقل دو ميليون خودرو فرسوده در كشور (طبق اظهارات مسوولان) و محقق نشدن برنامه سالانه خروج خودروهاي فرسوده، اين خودروها همچنان مهمان خيابان‌ها خواهند بود.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.