فارس: معاون اجتماعي فرمانده انتظامي كردستان با بيان اينكه يك چهارم ازدواج‌ها در كردستان به طلاق ختم مي‌شود، گفت: روند رو به رشد طلاق در كردستان بسيار نگران‌كننده است.

ابراهيم كاظمي‌نژاد چهارشنبه شب در جلسه كارگروه امور بانوان كردستان در سنندج، اظهار داشت: پديده طلاق يكي از مهم‌ترين بحث‌هاي حوزه اجتماعي است كه به عنوان سرچشمه بسياري از آسيب‌ها مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

وي خاطرنشان كرد: طلاق سرچشمه بسياري از آسيب‌ها در جامعه است و افزايش 66، 67 و 68 درصدي آمار طلاق به ترتيب در سه سال گذشته روند صعودي را در اين قضيه نشان مي‌دهد كه كاملا جاي نگراني دارد.

معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي كردستان از طلاق به عنوان يك فاجعه دردناك جوامع انساني نام برد و افزود: نبايد فراموش كرد كه اين آسيب‌هاي اجتماعي پديده‌هايي واقعي، متغير، قانونمند و قابل كنترل و پيشگيري هستند.

به گفته كاظمي‌نژاد، كنترل‌پذيري آسيب‌هاي اجتماعي، شناخت علمي آنها را در هر جامعه‌اي براي پاسخ به پرسش‌هاي نظري و عملي و كاربردي از ايده‌ها و يافته‌هاي علمي توليد شده در برنامه‌ريزي‌هاي كوتاه و بلند‌ مدت براي مقابله صحيح، درمان يا پيشگيري از گسترش و پيدايش آنها ضروري و پر اهميت مي‌سازد.

وي جلوگيري از افزايش نرخ طلاق در كردستان را نيازمند ريشه‌يابي و اجراي برنامه‌هاي همه جانبه دانست و افزود: براي ريشه‌كن كردن پديده طلاق در جامعه نيازمند ارائه راهكارهاي علمي و هم‌كاسه شدن برنامه‌ها هستيم.

معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي كردستان با تاكيد بر اينكه تاكنون تحقيقات فراواني در مورد عوامل بروز و افزايش آمار طلاق در سطح كشور و استان شده است، خاطرنشان كرد: ارائه برنامه و انجام تحقيقات جديد نمي‌تواند راه درستي براي كاهش اين آسيب باشد.

كاظمي‌نژاد اجراي تحقيقات جديد با وجود تحقيقات ارزشمند و علمي كه امروزه در كتابخانه‌هاي مختلف ادارات و سازمان‌ها خاك مي‌خورند را دوباره كاري عنوان كرد و افزود: اجرايي و عملي كردن بهترين و علمي‌ترين تحقيقاتي كه تاكنون در راستاي كاهش نرخ طلاق در استان صورت گرفته است شايد بهترين درمان براي جامعه ما باشد.

به گفته وي، در طول سال‌هاي اخير جلسات آسيب‌شناسي معضل طلاق و راه‌هاي كاهش آن در استان كردستان به ارائه تحقيقي ختم ولي هيچ‌گاه اين تحقيقات به مرحله اجرا نرسيده است.

معاون اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي كردستان تصريح كرد: جلوگيري از روند رو به رشد پديده طلاق كه خود مولد هزاران پديده اجتماعي ديگر است، در گرو عملياتي كردن راهكارهاي ارائه شده در تحقيقات كنوني هستيم.

كاظمي‌نژاد خاطرنشان كرد: سازمان و ارگان‌هاي مرتبط با اين پديده بنا به توانايي خود در پيشگيري از اين معضل اقداماتي انجام داده‌اند اما جلوگيري از افزايش آمار طلاق در استان نيازمند ريشه‌يابي و بررسي علمي است.

به گفته وي، مشاركت، همسويي و تعامل دستگاه‌ها و ارگان‌هاي ذي‌ربط از مهم‌ترين نيازهاي رفع معضل طلاق در كردستان است.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي كردستان، وجود يك جهت‌دهي كلي و نقشه راه واحد در اين زمينه براي هماهنگي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سازمان‌ها و ارگان‌هاي ذي‌ربط را مهم‌ترين نياز امروز براي كاهش آمار طلاق در استان ذكر كرد.

كاظمي‌نژاد يادآور شد: با توجه به اينكه پيشگيري همواره بهتر از درمان است در بحث كاهش نرخ طلاق نيز جلوگيري از ازدواج‌هاي ناآگاهانه مي‌تواند گام ارزنده‌اي در كاهش نرخ طلاق در جامعه باشد.

وي در پايان كم‌رنگ شدن آموزه‌هاي ديني و اسلامي در جامعه به ويژه در ازدواج‌هاي امروزي را از عوامل تاثيرگذار در رشد طلاق و كاهش نرخ ازدواج دانست و اضافه كرد: بايد با تبيين آموزه‌هاي اسلامي و تلاش در راستاي ترويج اين نسخه‌هاي زندگي‌ساز در جامعه به ويژه در بين نسل جوان اقدامات ويژه‌اي را با مشاركت عموم مردم انجام داد.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.