بازیکنان تیم ملی کره شمالی در جام جهانی برای پناهنده نشدن به شدت تحت نظر هستند. شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: اولین بازی تیم ملی فوتبال کره شمالی در جام جهانی دو هزار و ده افریقای جنوبی در برابر برزیل باعث تعجب همه شد.

در این بازی تیمی قابل توجه مشاهده شد و برخی از بازیکنان این تیم در زمان نواخته شدن سرود ملی کشورشان اشک ریختند.

با این حال شماری از بازیکنان تیم ملی کره شمالی که خود را در زمین توانا نشان داده اند احتمال دارد برای فرار از دیکتاتوری حاکم بر کشورشان از فرصت حضور در رقابتهای فوتبال جام جهانی افریقای جنوبی استفاده کنند. کره شمالی اسرار آمیزترین تیم حاضر در جام جهانی دو هزار و ده است.

این کشور آخرین کشور جهان است که نظامی خودکامه بر آن حکومت می کند.

اگر چه برخی از کارشناسان می گویند که فوتبال برخی شور و شوق ها را در کره شمالی به راه انداخته است اما بقیه مردم جهان باید منتظر آغاز جام جهانی می ماندند برای اینکه با چهره واقعی بازیکنان این تیم آشنا شوند.

کره شمالی تیمی دارد که تاکتیک، هتل و حقوق بازیکنانش در سطحی پایین تر از دیگر تیم های حاضر در این جام است اما آنچه درباره آن اطمینان وجود دارد این است که سرمربی این تیم لفاظی های استالینی دارد.

کیم جونگ هون در مصاحبه مطبوعاتی خود قبل از دیدار با برزیل گفت: "ما به لطف استعدادمان برنده خواهیم شد و این پیروزی خوشحالی ابدی برای رهبر بزرگ ما یعنی کیم جونگ ایل به ارمغان خواهد آورد.

این پیروزی شجاعت مردم کره شمالی را ثابت خواهد کرد.

به لطف غرور و شجاعتمان برزیل را شکست خواهیم داد." در نهایت ، کره شمالی در برابر برزیل با نتیجه دو بر یک شکست خورد اما اینکه صد و پنجمین تیم در رده بندی فیفا بتواند در برابر برزیل ، از مدعیان قهرمانی جام جهانی ، گلی را به ثمر برساند اتفاق مهمی است که رخ داد.

هواداران چینی نیز در این بازی بر روی سکوها به تشویق تیم ملی کره شمالی پرداختند زیرا پیونگ یانگ با این مساله مشکلی نداشت که برای هواداران کره شمالی ویزا صادر کند. پاسکال بونی فاس مدیر موسسه روابط بین الملل و استراتژیک فرانسه در این باره می گوید: این امر متناقض است که ببینیم کشوری که کاملا منزوی است و تقریبا با کسی ارتباط ندارد در جام جهانی شرکت کند اما حضور در جام جهانی تصمیم کره شمالی است که با وجود خطراتی که این حضور می تواند داشته باشد در این بازی ها حاضر می شود زیرا صرف حضور در جام جهانی به عنوان باز کردن درهای کشور به جهان خارج است. به این علت که پیونگ یانگ از درخواست پناهندگی سیاسی احتمالی بازیکنان تیم ملی اش نگران است ، امری که در گذشته برای تیم ملی فوتبال کوبا مرحله انتخابی بازیهای المپیک پکن اتفاق افتاد ، همه بازیکنان تیم ملی فوتبال کره شمالی در زمان حضور در جام جهانی دو هزار و ده افریقای جنوبی به شدت تحت نظر خواهند بود.

بونی فاس می افزاید: باید بین نظام حاکم بر کره شمالی و تیم ملی این کشور تفاوت قائل شد.

تیم به عنوان قربانی نظام سیاسی ظاهر می شود نه همدست این نظام. تیم ملی فوتبال کره شمالی آخرین بار در سال هزار و نهصد و شصت و شش به رقابتهای جام جهانی فوتبال صعود کرده بود.

در آن دوره این تیم موفق شده به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد اما هنگام بازگشت به کشور ، اعضای این تیم تنبیه شدند.

کره شمالی در آن دوره با شکست در برابر پرتغال از جام جهانی حذف شد و پرتغال دومین حریف کره شمالی در این دوره از رقابتها بود.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.