تاريخ : | | نویسنده : parastootalk
856604-413090.jpgعصر ايران ورزشي - اوتمار هيتسفلد پرافتخارترين مربي سوئيس است. او در دهه 1990 مربي بورسيا دورتموند بود و اين تيم را دو بار به مقام قهرماني بوندس ليگا رساند و يكبار هم در سال 1997 در فينال ليگ قهرمانان اروپا، با غلبه بر يوونتوس، دورتموند را قهرمانان اروپا كرد.

هيتسفلد در سال 2001 بايرن مونيخ آلمان را نيز در ليگ قهرمانان اروپا به مقام قهرماني رساند. او در همان سال بايرن را در جام باشگاهاي جهان نيز به مقام قهرماني رساند.

 وي چندين بارهم بايرن مونيخ را در بوندس ليگا به مقام قهرماني رسانده است. او چهار بار با تيم گراس هاپرز به قهرماني در ليگ فوتبال سوئيس رسيده است.

هيتسفلد بدون ترديد يكي از بزرگترين مربيان در پانزده سال اخير جهان فوتبال بوده است. او تقريباً تمام افتخاراتي را كه يك مربي مي تواند در سطح باشگاهي بدست آورد، فراچنگ آورده است.

اما هيتسفلد نيز مثل كاپلو در سطح ملي به عنوان مربي افتخاري ندارد. او و كاپلو نخستين تورنمت ملي خود را در مقام مربي تجربه مي كنند.

هيتسفلد نيك مي داند كه اين جام جهاني در كارنامه او چه اهميتي مي تواند داشته باشد. او با موفقيت در اين جام نه تنها مي تواند اسطوره فوتبال سوئيس شود بلكه كارنامه افتخارات خود را نيز پربارتر خواهد ساخت.

اما بديهي است كه سوئيس نمي تواند در جام 2010 به عنوان قهرماني دست يابد. پس سقف كار هيتسفلد را در اين جام، كجا مي توان در نظر گرفت؟

سوئيس با پيروزي بر اسپانيا گام بلندي براي كسب عنوان اولي گروه خود برداشت. اگر سوئيسي ها در گروه خود اول شوند، در مرحله يك هشتم نهايي به مصاف تيم دوم گروه برزيل مي روند.

در حال حاضر به هيچ وجه معلوم نيست كه كدام تيم در مرحله يك هشتم نهايي با سوئيس، با فرض اول شدن سوئيس در گروه خود، مواجه مي شود. ولي اگر فرض كنيم برزيل درگروه خود اول مي شود، رقيب سوئيس در يك هشتم نهايي احتمالاً پرتغال يا ساحل عاج است.

اگر هيتسفلد بتواند از سد يكي از اين دو تيم درمرحله يك هشتم نهايي بگذرد، فوتبال سوئيس را، با توجه به نتايج اين تيم در جام هاي جهاني اخير، گامي به پيش برده است.

اما شاهكار هيتسفلد در اين جام زماني مي تواند شكل بگيرد كه در مرحله يك چهارم نهايي جام، كه احتمالاً با ايتاليا مواجه مي شود، بتواند از سد ايتاليا و مارچلو ليپي بگذرد.

شايد اين امر در بادي امر بعيد به نظر آيد ولي سوئيسي كه توان غلبه بر اسپانيا را دارد، هيچ بعيد نيست كه از مانعي به نام ايتاليا نيز بگذرد.

از آنجايي كه در اين جام تا كنون تيم هاي كم نام و بي اسم و رسم بازيهاي قابل توجهي را ارائه كرده اند، سوئيسي ها مي توانند به آينده خود در جام اميدوار باشند.

شاهكار اوتمار هيتسفلد در جام جهاني 2010، كشاندن و رساندن سوئيس تا مرحله نيمه نهايي جام است. در غير اين صورت در آينده از تيم هيتسفلد صرفاً به عنوان تيمي خوب در جام جهاني 2010 ياد مي شود.

 اما اگر هيتسفلد سوئيس را به مرحله نيمه نهايي برساند، كاري كرده است كارستان كه خاطره اش تا هميشه در خاطر مردم سوئيس باقي خواهد ماند. آيا هيتسفلد مي تواند؟ 


رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.