تاريخ : | | نویسنده : parastootalk
فردا: سید رضا اکرمی و جعفر شجونی از اعضای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، هر چند به لحاظ سیاسی تفاوت هایی با هم دارند، اما هر دو از وضعیت حجاب برخی از زنان جامعه اظهار نارضایتی می کنند و در این باره توصیه هایی را هم به این زنان بدحجاب دارند.

جعفر شجونی عضو روحانیت مبارز در این باره با اشاره به ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه ( س) گفت: در سالگرد شهادت دردانه نبی اکرم باید گریست، هم برای مظلومیت آن عزیر و هم برای عدم درک صحیح رهنمودهای آن حضرت توسط بانوان کشورمان خصوصا در بحث حجاب.

شجونی افزود: رفتارها و نوع عملکرد ایشان- که باید در مملکت اسلامی توسط بانوان رعایت شود- به فراموشی سپرده شده است. جای این سئوال جدی باقی است که به راستی چرا برخی زنان امروز ذره ای به حضرت زهرا شباهت ندارند؟ چرا این عده از زنان جوانان را به آتش می زنند؟ آنها با آرایش زننده و لباس های نادرست خود‍، مردان را تحریک می کنند، مردان تحریک شده هم که ارضا نمی شوند، دست به جنایات بسیار زشتی می زنند و به صورت همین زنان اسید می پاشند و آنها را می دزدند و ...

این روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: دختری در حضور من قبل از خواندن خطبه عقد به داماد گفت: «من در خانه کار نمی کنم، شاید ناخن هایم بشکند!». آیا این دختر شباهتی به حضرت زهرا دارد؟

وی خطاب به این قبیل زنان گفت: چرا حضرت زهرا را الگوی خود قرار نمی دهید؟ حضرت فاطمه دختر خوبی برای پدر، مادر خوبی برای فرزندان و همسر نمونه ای برای حضرت علی (ع) بودند.

شجونی با بیان اینکه حضرت فاطمه تحت هر شرایط حجاب خود را رعایت می کرند، افزود: ولی برخی این روزها مسئله حجاب را ابزار سیاست خود قرار داده اند و به گونه ای می خواهند به جمهوری اسلامی دهن کجی کنند.

وی در پایان تاکید کرد: اصلا بیایید از مادران ما یاد بگیرید، مادران ما که دیپلم و لیسانس و کامپوتر نداشتند اما در عوض باغیرت و با عفت بودند، آنها در تمام طول عمر خود حضرت زهرا را به عنوان مجسمه اسلام سرلوحه کارهای خود قرار می دادند.

بد حجابی عوامل کاهش ازدواج

سید رضا اکرمی عضو دیگر جامعه روحانیت مبارز هم وضعیت حجاب در جامعه را نامناسی توصیف کرد و البته تاکید کرد که وضعیت بحرانی نیست و با گفتگو و صحبت کردن با خانم ها می شود راه حلی برای آن پیدا کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: حجاب امر مقدسی است و تنها دلیل تاکید مسئولان بر رعایت آن بخاطر مصونیت خود فرد و در نهایت هم بخاطر سلامت جامعه است.


اکرمی خطاب به خانم های بدحجاب که به گفته خود یا به دنبال شکار هستند یا می خواهند شکار شوند، گفت: درست است که یکی از ویژگی های زنان نمایان شدن و نمایان گشتن است ولی نه همه جا و برای همه کس. شما فقط برای همسر خود مجاز به انجام این اقدامات هستید.

وی از بد حجابی به عنوان یکی از عوامل کاهش ازدواج در کشور نام برد در توضیح آنبیان کرد: وقتی آقایان این افراد را در خیابان ها می بینند و لذت می برند به دنبال ازدواج نمی روند و با همین نگاه ها زندگی مجردی خود را ادامه می دهند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر مردم به زنانی که آرایش کرده و بی حجاب در خیابان ها تردد می کنند نگاهی نیندازند و نسبت به آنان بی تفاوت باشند، می گویند طرف "هالو" است و اگر هم به آنان نگاه کنند، می گویند " انگارتا حالا آدم ندیده".

اکرمی همچنین بیان کرد: با وجود این اوصاف در مورد حجاب باید گفت که به کار بردن کلمه بحران برای وضعیت کنونی پوشش در کشور اصلا مناسب نیست چرا که می توان با صحبت با افراد بدحجاب آنها را به راه راست آورد. باید به آنها بقبولانیم که با این کار هم برای خود و هم برای دیگران مشکل ایجاد می کنند. این افراد باید بفهمند که با عدم رعایت حجاب، به بانوان با حجاب در جامعه توهین می کنند.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.