شفاف: از نگاه نماینده سابق مجلس شورای اسلامی قانون انتخابات ریاست جمهوری نیاز به اصلاح دارد.

محمد خوش چهره فعال سیاسی اصولگرا با بیان این مطلب در خصوص قاون انتخابات اضافه کرد: قانون انتخابات ریاست جمهوری کشور نیاز به اصلاح و بازنگری جدید دارد و این مسئله حتی بیش از وقایع و اعتراضات اخیر در رابطه با انتخابات باز می گردد.

وی ادامه داد: پیش از انتخابات دوردهم ریاست جمهوری نیز در زمان تصدی گری وزارت کشور به وسیله ی آقای پورمحمدی مواردی برای تصحیح قانون انتخابات به مجلس آمد و البته بعد از آن برای بررسی بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته است. این امر خود نشان دهنده ی آن بود که قانون انتخابات ریاست جمهوری می بایستی تغییر کند و اصلاح شود.

وی تاکید کرد: هر قانونی در کشور از مجاری خود باید همیشه مورد بازنگری و تغییر قرارگیرد تا با مسائل روز منطبق شود و در مورد قانون انتخابات هم باید گفت که این قانون قابل تجدید نظر است و می بایستی در موارد بسیاری مورد اصلاح و تغییر قرارگیرد.

وی افزود: مثلا این که هرکسی که بخواهد بدون هیچ محدودیتی درانتخابات ثبت نام کند چندان مناسب نیست. همان طور که مشاهده می کنیم در قانون انتخابات فعلی حتی محدودیت های مرسومی همچون سن، میزان تحصیلات، سواد و.... در قبال ثبت نام کنندگان وجود ندارد. این امر چندان مناسب نیست و قطعا باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرد.

وی ادامه داد: ایراد هایی نیز در رابطه با نحوه ی رسیدگی به شکایت ها و مجاری این رسیدگی به شکایت ها وجود دارد که باید در قانون انتخابات به صورت شفاف و صریح لحاظ بشود که در نهایت چگونگی رسیدگی به شکوه و شکایت های نامزد ها در مورد قانون انتخابات مشخص شود و مجاری قانونی برای آن در نظرگرفته شود.

وی در انتها تاکید کرد: البته تمام این مواردو تجدید نظر ها و اصلاح قانون انتخابات باید به وسیله ی اهل فن بررسی شود اما در کل اصل بازنگری قانون انتخابات یک واقعیت است که باید صورت گیرد.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.