تاريخ : | | نویسنده : parastootalk

اخبار,اخبار اقتصادی ,  توافق‌نامه ایران و 5+1

هرچند آنچه در لوزان اتفاق افتاد نه یک توافق‌نامه قطعی، که بیشتر یک بیانیه سیاسی بود، اما به نظر می‌رسد همین بیانیه برای آب کردن یخ تحریم‌ها در عرصه حمل‌ونقل کافی بوده است و پس از زمزمه بازگشت کشتی‌های اروپایی حالا صحبت از غول‌های هوایی نیز مطرح می‌شود.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که طبق توافق‌نامه ژنو بنا شد بخشی از فشارها از صنعت هواپیمایی ایران کاسته شده و ایرلاین‌های داخلی بتوانند بار دیگر با استفاده از فضای به وجود آمده نسبت به خرید قطعات هواپیما و یا تعمیر آنها اقدام کنند در فضای واقع همچنان فشار‌ها باقی ماند.
 
هرچند ایران ایر به عنوان اصلی‌ترین شرکت هواپیمایی توانست پس از سال‌ها با شرکت بزرگ بوئینگ ارتباط تجاری برقرار کند و به منظور آشنایی با محصولات این شرکت بروشورهای جدید آن را به شکلی مستقیم دریافت کند، اما این مساله نتوانست آن طور که باید فشار تحریم‌ها را از صنعت هوایی ایران کاهش دهد.
 
معاون بازرگانی شرکت هما پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با این گفت‌وگوها اعلام کرده بود که هرچند اقدامات صورت گرفته در راستای بازگشت تعاملات با شرکتی مانند بوئینگ بسیار مثبت تلقی می‌شود اما تا رسیدن به نقطه مورد نظر در تعاملات و دریافت نیازهای صنعت هوایی ایران راه زیادی نیاز است که به همکاری همه جانبه طرف‌های خارجی نیاز دارد.
 
حالا با پیشرفت مرحله‌ی جدید از مذاکرات جدید ایران و صحبت از لغو تمامی تحریم‌های هسته‌ای بار دیگر این احتمال تقویت شده که صنعت هوایی ایران پس از سال‌ها انزوای اجباری بتواند دوباره با همتایان خارجی خود ارتباط برقرار کند.
 
این امید تا جایی پیش رفته که وزیر راه و شهرسازی رسما اعلام کرده با به نتیجه رسیدن مذاکرات و رسیدن به توافقات قطعی مذاکره با شرکت‌های بزرگ هواپیمایی و غول‌های این صنعت آغاز خواهد شد.
 
هرچند آخوندی از ارائه‌ی جزییات در این رابطه خودداری کرده و توضیحات قطعی را به نهایی شدن ارتباطات صورت گرفته موکول کرده است، اما به نظر می‌رسد وزیر راه‌ و شهرسازی برای خبری کردن این موضوع نخستین نقاط امیدبخش را مشاهده کرده است.
 
در طول سال‌های گذشته بسیاری از کشورها و شرکت‌های اروپایی و غربی اعلام کردند که نسبت به ورود دوباره به عرصه اقتصادی ایران بسیار مشتاق بوده و این مساله را برای اهداف اقتصادی خود مثبت می‌داند آنچه که در طول تمام این سال‌ها تحریم‌ها از آن جلوگیری کرده و این روزها احتمال کنار رفتن تمام آن محدودیت‌ها وجود دارد.

 

اخبار اقتصادی - ایسنا

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.