افرادی که به شیوه‌های مختلف اقدام به زورگیری و سرقت طلاجات و پول‌های نقد مشتریان بانک و صرافی می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش   باشگاه خبرنگاران، در ادامه رسیدگی به پرونده مجرمین سابقه دار تحت تعقیب پلیس آگاهی ، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کیف قاپی و زورگیری بنام "مجید . الف" ( متولد 1360 ) که از سال 1389 ، پس از تأمین قرار وثیقه از زندان خارج و از آنزمان متواری شده مجددا  به تهران بازگشته و با همدستی چند مجرم سابقه دار دیگر اقدام به تشکیل گروه جدیدی از سارقین حرفه ای نموده است .

اخبار,اخبارحوادث, سارقان

شیوه وشگرد سرقت ها :
بررسی سوابق "مجید . الف" نشان داد که وی در سوابق گذشته خود ( با داشتن 9 سابقه دستگیری ) ، به شیوه "زاغ زنی" اقدام به شناسایی "طلافروشان در زمان انتقال و جابجایی طلا و جواهرات" و یا "مراجعه کنندگان به صرافی ها و شعبات بانکی"  کرده و پس از آن به شیوه کیف قاپی ، ایجاد پنچری خودرو ، زورگیری و ... اقدام به سرقت طلا و جواهرات ، سکه های طلا ، ارزهای خارجی ( دلار ) و وجوه نقد همراه مالباختگان می نماید .

شناسایی تعدادی از شکات و مالباخنگان :
با شناسایی شکات و مالباختگانی که به شیوه فوق مورد سرقت طلا و جواهرات ، سکه طلا ، وجه نقد و دلار قرار گرفته بودند ، تعدادی از شکات به اداره هجدهم پلیس آگاهی دعوت و تصویر "مجید . الف" را مورد شناسایی قرار دادند .

یکی از مالباختگان که مقدار 5 کیلوگرم طلا از وی سرقت شده بود ، پس از شناسایی تصویر "مجید . الف" در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "بنده حدود 40 سال است که در کار طلا هستم و طلا پخش می کنم . روز حادثه ، ساعت 13:30 با ماشین 206 در حال مراجعه به بازار طلا بودم که احساس کردم ماشین پنچر شده . از ماشین پیاده و اطراف را نگاه کردم که متوجه یک دستگاه موتورسیکلت با سه سرنشین شدم ؛ احساس کردم که آنها در تعقیب من هستند و به همین علت بلافاصله به یکی از همکاران خود تلفن زده و از او تقاضا کردم که خودش را به من برساند . می خواستم تاکسی دربست گرفته و طلاجات را به بازار برسانم ؛ حتی جلوی یک تاکسی را نیز گرفتم اما زمانیکه قصد برداشتن طلاجات را از داخل ماشین داشتم ، ناگهان دو نفر با شکستن شیشه ی ماشین اقدام به برداشتن «کیف طلا » کردند . با آنها درگیر شده و حتی به سمت آنها افشانه نیز پاشیدم اما سارقین پس از سرقت کیف حاوی 5 کیلو گرم طلا ، با موتور از محل فرار کردند " .

 

اخبار,اخبارحوادث, سارقان

 

مالباخته ای دیگر نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " روز سرقت مقدار 5/2 کیلوگرم طلای ساخته شده ی 18 عیار همراه خود داشتم ؛ قصد ورود به داخل پاساژ برج میلاد منطقه عظیمیه شهر کرج را داشتم که سه نفر با یک دستگاه موتورسیکلت ، به سمت خودرو بنده که آنرا پارک و قصد ورود به پاساژ داشتم حمله ور شده و طلاجات را از صندوق عقب ماشین برداشته و پس از ضرب و شتم بنده و با تهدید سلاح سرد ، از محل متواری شدند " .

دستگیری اعضای گروه سارقین :
در ادامه رسیدگی به جرایم "مجید . الف" ، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در شرایطی که متهم با اطلاع از تحت تعقیب قرار داشتن خود از سوی پلیس آگاهی ، به صورت متناوب مخفیگاه خود را در تهران و کرج تغییر می داد اما سرانجام آخرین مخفیگاه وی در منطقه تهرانپارس شناسایی و پیش از هرگونه اقدام مجدد در خصوص تغییر محل مخفیگاه ، در مورخه 23/11/1393 دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

اخبار,اخبارحوادث, سارقان


"مجید . الف" که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت ، در اعترافات خود به کاراگاهان گفت : "سال 88 ، به اتهام کیف قاپی و زورگیری به شیوه زاغ زنی از طلافروشی های سطح کشور دستگیر و با صدور حکم هشت سال محکومیت قطعی روانه زندان شدم ؛ پس از گذشت حدودا یک سال از دوران زندان و با تأمین قرار وثیقه موفق شدم تا از زندان مرخصی بگیرم و پس از آن متواری شدم ؛ مجددا گروه سرقت جدیدی تشکیل داده و به همان شیوه گذشته سرقت های خود را آغاز کردم ؛ می دانستم که در تهران تحت تعقیب قرار دارم و به همین خاطر به تهران نمی آمدم و سرقت های خود را در سایر شهرها و بویژه کرج انجام می دادیم اما پس از مدتی و برای انجام سرقت های سنگین تر ، بهمراه دو همدست خود بنام های بهرام و حسین تصمیم گرفتیم تا علاوه بر کرج ، سرقت های خودمان را در تهران انجام دهیم " .
با شناسایی دو عضو دیگر گروه به اسامی "بهرام . س" ( 27 ساله ) و "حسین . ب" ( 28 ساله ) ، مخفیگاه این دو متهم نیز در شهر کرج شناسایی و هر دو نفر آنها نیز در دو عملیات جداگانه دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به ارزش چند میلیاردی این پرونده گفت : " با توجه به تعداد سرقت های انجام شده از سوی اعضای این گروه از سارقین ، متهمین و بویژه متهم اصلی پرونده به خرید چندین باب واحد آپارتمانی در تهران و کرج و همچنین خرید ویلا در شمال کشور اعتراف کرده اند که اقدامات قانونی در خصوص شناسایی کامل اموال متهمین در دستور کار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است " .

 

اخبار,اخبارحوادث, سارقان


معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین گفت : "با توجه به شناسایی دهها مالباخته و همچنین اعتراف صریح متهمین به تعدد سرقت های انجام شده و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمین از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند ، دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند " . 


 اخبارحوادث  -  باشگاه  خبر  نگارانرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.