اسید پاشی,حکم قصاص,برق گرفتگي,ماجراهاي طلاق,اخبار

 

پدر شيشه اي شبانه با اسيد زيبايي « رعنا» و مادرش را گرفت

حدود يک سال پيش بود که «رعنا» کودک شيرخوار کرماني و مادرش قرباني خشم اسيدي پدر شيشه اي ومعتاد شدند.

 

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حدود يک سال پيش بود که «رعنا» کودک شيرخوار کرماني و مادرش قرباني خشم اسيدي پدر شيشه اي ومعتاد شدند. زيبايي رعنا آن گاه که در آغوش پرمهر مادر در حال شيرخوردن بود، با اسيد شقاوت ، خشم و بي مهري پدر گرفته شد.

 

در بامداد يکي از روزهاي آخر ارديبهشت سال گذشته زماني که رعنا و مادرش در خواب ناز بودند، پدر معتاد زندگي آن ها را به جهنم تبديل کرد، مادر سراسيمه از خواب ناز پريد و فرياد «سوختم، سوختم» سر مي داد و رعنا که اسيد چشمش را کور کرده بود، معصومانه جيغ مي زد و فرياد مي کشيد، سميه مادر رعنا که نمي دانست چه بلايي بر سرش آمده است همراه با فريادهاي گوشخراش خود را به حوض آب منزل روستايي شان رساند تا بلکه از سوزش صورتش بکاهد. فريادهاي او همسايه ها را به داخل حياط کشاند. ابتدا تصور مي شد اين مادر ۲۴ ساله دچار برق گرفتگي شده است. اما گوشت و پوست هاي آويزان از صورت او و رعنا کوچولويش حکايت از جنايتي فجيع داشت.

سميه در گفت وگو با ايسنا از وضعيت زندگي خود، شوهر شيشه اي و ماجراهاي طلاق و آشتي اش گفت: ۶ سال است که ازدواج کردم و دو دختر 2.5و ۴ ساله به نام هاي «رعنا» و «نازنين» دارم، شوهرم اعتياد شديد به شيشه و کراک دارد، مدت ها بود که ديگر توان زندگي با اين وضع را نداشتم. حتي دو روز قبل از وقوع حادثه براي طلاق توافقي به دادگاه رفتم اما در حياط دادگاه همسرم از طلاق منصرف شد و حتي برادرش «علي »با ميانجي گري عنوان کرد که تا دو روز ديگر با کمک او اوضاع مساعد خواهد شد.پس از ماجراي دادگاه همسرم رفتارهاي مشکوک از خود نشان مي داد. قبل از حادثه بسيار دلتنگ خانواده ام بودم و همسرم که هرگز اجازه ديدار مرا با خانواده ام نمي داد، در آن زمان به من پيشنهاد کرد به ديدار مادرم بروم که اين مسئله شک مرا برانگيخت.

همسرم هميشه مرا تهديد مي کرد که اگر درباره مسائل و مشکلاتم به خانواده ام چيزي بگويم يا از او طلاق بگيرم، بلايي بر سر خانواده ام خواهد آورد، حتي يک بار که ميان من و او دعوا شده بود به قصد آتش زدن منزل برادرم به خانه او رفته بود که همسايه ها او را در حال بالا رفتن از ديوار خانه برادرم ديدند و در نهايت او متواري شد. سميه بار ديگر گريزي به شب حادثه زد و گفت: رعنا در کنارم در حال شير خوردن خوابيده بود، ناگهان متوجه سوزش عجيبي در چشم و صورت خود شدم از شدت سوزش از خواب پريدم و کورمال کورمال خود را به حوض داخل حياط رساندم و صورتم را شستم در همين حال متوجه شدم که موهايم کنده شده و داخل دستانم قرار گرفته است.

 

چشم راست رعنا نابينا شد، نازنين هم مجروح شد

از ديدن مو و پوست سرم در کف حياط شوکه شده بودم، تنها صداي گريه هاي رعنا را مي شنيدم،تصور مي کردم او به علت فريادهاي من ترسيده و از خواب بيدار شده است. اما وقتي پدرم به خانه مان آمد او متوجه اسيدپاشي روي رعنا هم شد، نازنين 4.5 ساله هم در شب حادثه از شدت فريادهاي من بلند شده بود و هنگامي که خواسته بود دنبال من داخل حياط بيايد بر اثر تماس با اسيد او نيز دچار سوختگي شد، رعنا هم به دليل شدت سوختگي چشم راست خود را از دست داده و صورت او نيز به شدت سوخته است.پدر سميه نيز که در اين حادثه بينايي چشمان دخترش گرفته شده است درباره شب حادثه گفت: در آن شب يکي از همسايه ها نيمه هاي شب به خانه ما آمد و با اين ادعا که سميه دچار برق گرفتگي شده است مرا به خانه  وي برد، سميه را در حالي که کنار حوض خانه مشغول شست و شوي صورتش بود، مشاهده کردم يک لحظه تعجب کردم که چرا صورت سميه سياه و پوست صورت و موهاي او در حال کنده شدن است؟

 

دکتر بلالي پزشک معالج سميه هم درباره وضعيت او گفت: سميه مي تواند پس از تحمل دست کم ۸ عمل جراحي بار ديگر بينايي خود را به دست آورد ، آزمايش هاي تخصصي از چشمان سميه نشان داد که اين مادر مي تواند بينايي خود را به دست آورد. ۳ عمل جراحي بايد روي پلک و چشم او انجام شود و پس از پايان التهاب پلک مي توان روي چشمان وي عمل جراحي انجام داد. دکتر بلالي درباره وضعيت چشمان رعنا هم گفت: بينايي چشم راست رعنا به طور کامل از بين رفته اما چشم چپ وي سالم است و بايد چندين عمل پيوند پوست روي صورت اين کودک 2.5 ساله انجام شود.هنگامي که دکتر بلالي اين اظهارات را بيان مي کرد؛ سميه باورش نمي شد که پس از چند ماه قادر خواهد بود دوباره ببيند. او به پزشک معالج خود گفت: اگر بينايي خود را به دست بياورم حتما شروع به کاري براي جبران زحمات خانواده ام خواهم کرد چرا که پدرم تمامي مخارج درمان مرا متحمل شده است و حتي زمين کشاورزي خود را براي درمانم فروخت به گونه اي که ديگر هيچ چيز براي ادامه درمانم ندارد، اگر بينايي ام را به دست آورم حتما زحمات پدرم را جبران مي کنم.

 

مجازات قانوني پدر جنايتکار و شيشه اي

حال مجازات چنين پدري که آسيب جدي به کودک و همسر خود رسانده است از لحاظ قانوني چيست؟ سيد جلال عزيزي وکيل قوه قضاييه و از قضات سابق ديوان عالي کشور درباره اين پرونده به خراسان گفت: اگر سميه(همسر مرد معتاد) از همسر خود شکايت کند، وي به مجازات قانوني مي رسد و چنان چه درخواست قصاص شود اين مرد قصاص مي شود ولي طبق ماده ۲۷۶ قانون مجازات اسلامي، جرحي که به عنوان قصاص وارد مي کنند بايد از حيث طول، عرض مساوي با جنايت باشد و در صورت امکان رعايت تساوي در عمق نيز لازم است.وي درباره مجازات مرد اسيدپاش از حيث کور کردن چشم راست دخترش و هم چنين آسيب رساندن به صورت وي نيز گفت: طبق ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامي اگر پدر يا جد پدري فرزند خودش را بکشد، قصاص نمي شود و به پرداخت ديه قتل به ورثه مقتول و تعزير محکوم خواهد شد.

سيد جلال عزيزي اضافه کرد: وقتي که طبق قانون پدري که فرزند خود را مي کشد قصاص نمي شود، اگر آسيبي هم به فرزندش برساند، باز هم قصاص نخواهد شد ولي در چنين مواردي اگر فرد آسيب ديده بالاي ۱۵ سال باشد و خود فرد زنده باشد مي تواند شکايت و تقاضاي مجازات قانوني کند ولي اگر فرد آسيب ديده (در اين پرونده رعنا) زير سن قانوني است، مدعي العموم وارد ماجرا مي شود و خودش مي تواند تقاضاي مجازات ديه و حبس براي پدر اين کودک کند و يا اين که يک قيم اتفاقي براي اين کودک تعيين کند که اين قيم اتفاقي مي تواند تقاضاي ديه و حبس براي پدر اسيدپاش کند.

وي هم چنين در اين باره به تبصره ۲ ماده ۲۶۹ قانون مجازات اسلامي اشاره کرد که در آن آمده است: درباره جرم قطع عضو يا جرح چنان چه شاکي نداشته يا شاکي از شکايت خود گذشت کرده باشد يا موجب قصاص نشده و ليکن سبب اخلال در نظم عمومي جامعه يا خوف شده است يا بيم تجري مرتکب يا ديگران باشد موجب حبس تعزيري از ۳ ماه تا ۲ سال خواهد بود و معاون جرم نيز به حبس از ۲ ماه تا يک سال محکوم خواهد شد./انتخابرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.