محمدی: اصرار بر ادامه کار هیات‌نظارت بر قانون‌اساسی مصداق حاشیه‌آفرینی است

رئیس‌جمهور به تفسیر شخصی از قانون اساسی پایان دهد

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، نظر رسمی شورای نگهبان درباره غیرقانونی بودن هیات نظارت بر قانون اساسی را فصل الخطاب دانست و گفت:اصرار رئیس جمهوری بر تشکیل و فعالیت هیات نظارت مصداق حاشیه آفرینی و فاقد وجاهت قانونی است.

 

داوود محمدی در گفت‌و گو با خانه ملت، نظر رسمی شورای نگهبان درباره غیرقانونی بودن هیأت نظارت بر قانون اساسی را فصل الخطاب خواند و گفت: رئیس جمهوری باید به تفسیر شخصی خود از اصل ۱۱۳ قانون اساسی پایان دهد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون اساسی ایران را یکی از مترقی‌ترین قوانین اساسی کشورهای دنیا خواند و افزود: در اصول متعدد قانون اساسی به وظایف قوای سه گانه، شورای نگهبان و سایر ارکان نظام  جمهوری اسلامی ایران پرداخته شده است.

 

وی، ادامه داد: یکی از وظایف شورای نگهبان قانون اساسی تفسیر مصوبات مجلس و قوانین عادی با اصول قانون اساسی و مبانی شرع است، به همین جهت تا مصوبات مجلس از تأیید شورای نگهبان نگذرد این قانون قابلیت اجرا ندارد.

محمدی، با بیان اینکه تفسیر قوانین عادی برعهده مجلس و تفسیر قانون اساسی برعهده شورای نگهبان است، توضیح داد: قانون اساسی به صراحت اجرای قانون را برعهده قوه مجریه گذاشته که این مسئله در اصل ۱۱۳ قانون اساسی قابل مشاهده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، با یادآوری اینکه مسئولیت اجرای قانون برعهده رئیس جمهوری است، گفت: رئیس جمهور تنها مجری قانون اساسی است و وظیفه نظارتی برای وی پیش بینی نشده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: اگرعده‌ای معتقد باشند اجرای قانون اساسی با نظارت برآن ملازمه دارد، تفسیری شخصی از اصل ۱۱۳ قانون اساسی است که فاقد وجاهت قانونی است.

 

محمدی، با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب نامه رئیس هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط سه قوه در باره جایگاه «هیات نظارت بر قانون اساسی در دولت» را به شورای نگهبان ارجاع داده بودند، افزود: این هیئت هم به صراحت اعلام کرده که حق نظارتی برای رئیس جمهوری نسبت به قانون اساسی وجود ندارد.

وی، تاکید کرد: اصرار رئیس جمهور بر تشکیل و فعالیت هیات نظارت مصداق حاشیه آفرینی و فاقد وجاهت قانونی است.

 

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، با بیان اینکه نظارت از سوی دولت وجهه قانونی ندارد، گفت: اصرار رئیس جمهور بر این مسئله درحالی که مسائل مهم‌تری چون مسائل مربوط به انرژی هسته‌ای، مبارزه با تحریم ها، اجرای هدفمندی یارانه‌ها، کمک به تولید ملی ،حل معضلات صنعت و کشاورزی مطرح است، اشتباه محض است.

شورای نگهبان روز گذشته نظر رسمی خود را درباره فعالیت هیات‌نظارت بر اجرای قانون‌اساسی اعلام کرد و ادامه کار آن را غیرقانونی خواند./خانه ملترپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.