مازاد درآمد نفت سال91 تعیین تکلیف شد/5 میلیارد دلار سهم جاری و عمرانی

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 91 گفت: 5 میلیارد دلار از مازاد درآمد نفتی در سال جاری برای کمک به بودجه‌های عمرانی و هزینه‌ای اختصاص می‌یابد.

 

رضا عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد تکلیف مازاد درآمدهای نفتی در لایحه بودجه 91 گفت: مازاد درآمد نفتی اینگونه تعیین تکلیف شد که  3 میلیارد دلار از آن برای تقویت بنیه دفاعی، 25 درصد برای سرمایه‌گذاری در بخش بالادستی نفت و حوزه‌های مشترک، 500 میلیون دلار برای صنایع دفاعی، 5 میلیارد دلار برای کمک به بودجه‌های عمرانی و هزینه‌ای، یک میلیارد دلار برای کمک به تهیه قیر برای پروژه‌های عمرانی و 500 میلیون دلار برای صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص می‌یابد.

 

وی در مورد سهم صندوق توسعه ملی گفت: از کل درآمدهای فروش نفت و میعانات گازی 23  درصد سهم صندوق توسعه ملی است که از ابتدا به آن صندوق واریز می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که اگر علاوه بر این موارد قیمت نفت بالاتر بود مازاد چه می‌شود، گفت: مازاد بر این موارد از درآمد نفتی به حساب ذخیره ارزی واریز می‌شود.

نماینده ماه‌نشان در مجلس در مورد 3 میلیارد دلار سال گذشته برای بخش سلامت گفت: بخش عمده‌ای از آن اختصاص داده شد و هم به بخش دفاع و هم بهداشت پرداخت شد و در واقع از آن 11.6 میلیارد دلار پیش بینی مازاد درآمد نفتی در سال 90 بیش از 10 میلیارد دلار به بهداشت، دفاع، آب‌های مرزی،غبار و گرد و خاک و سایر موارد اختصاص یافت.

 

عبدالهی در پاسخ به این پرسش که آیا قفل صندوق توسعه ملی باز شد، گفت: انشاء‌الله باز می‌شود، الان هم باز است منتهی یک مقدار پیچ آن سفت بود که مجلس آن را شل کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تسهیلات ریالی بخش کشاورزی پرداخت شده، گفت: این تسهیلات به صورت ریالی پرداخت شده و برای سال 91 نیز دو مورد سهم  10 درصدی از منابع صندوق توسعه ملی برای بخش کشاورزی و صنعت و معدن تصویب شد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پرداخت ریالی تسهیلات صندوق توسعه ملی با فلسفه تشکیل صندوق منافات ندارد، گفت: البته این امر یک مقدار با اساسنامه صندوق مغایرت دارد، چون بر اساس اساسنامه مصوبه مجلس و اختیاراتی که به هیئت امنا داده شده، باید همه منابع صندوق به صورت ارزی پرداخت شود، اما با توجه به نیاز کشاورزی پذیرفته شد، 10 درصد از این منابع به صورت ریالی پرداخت شود که البته آن هم در قالب تسهیلات ریالی پرداخت و دریافت خواهد شد.

 

عبدالهی گفت: لایحه بودجه روز پنج‌شنبه 28 اردیبهشت به پایان رسید، شورای نگهبان خیلی بر آن ایراد نخواهد گرفت و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه تبدیل به قانون بودجه شود.

رئیس کمیسیون تلفیق در مورد توصیه به دولت درباره تقدیم لایحه بودجه گفت: امیدواریم دولت قانون را رعایت کرده و تا 15 آذر لایحه بودجه را تقدیم کند که به موقع تصویب شود.

وی درباره اینکه آیا بررسی لایحه بودجه بعد از سال جدید نقطه ضعف است، گفت: البته دولت هم گرفتار بوده و نتوانسته به موقع ارائه کند./فارسرپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.