تاريخ : | | نویسنده : parastootalk
شرکت فورد برای حفاظت از زانوها در زمان تصادف، کیسه‌ هوای جدیدی طراحی کرده که از صفحه بیرونی جعبه داشبورد برای توزیع نیروی ضربه بر روی پاها استفاده می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، تردیدهایی در مورد اهمیت داشتن نقش کیسه‌هوای زانو در خودروها که از زانوی مسافران در برابر ضربات سخت ناشی از تصادف محافظت می‌کند، وجود دارد. برای مثال این کیسه‌های هوا مانند همه قطعات جانبی، فضایی را در خودرو اشغال می‌کنند.
 
شرکت فورد اکنون این فاکتور را در موستانگ 2015 خود در نظر گرفته که از یک کیسه هوای زانو در سمت مسافر در جعبه داشبورد برخوردار خواهد بود.
 
در اصل، کیسه هوای زانو به شکل یک بالن پارچه‌ای خواهد بود که از زیر داشبورد عمل کرده و با تورم سریع، جلوی پاهای فرد را می‌پوشاند.
 
در موستانگ جدید این کیسه هوا به شکل یک مثانه پلاستیکی با قالب تزریقی است که بین پنلهای داخلی و خارجی جعبه داشبورد قرار گرفته است. هنگامی که ضربه‌ای تشخیص داده می‌شود، این کیسه متورم شده و پنل منعطف بیرونی را مستقیما به سمت پاهای فرد فشار می‌دهد. زمانی که پاهای فرد با پنل برخورد می‌کند، نیروی ضربه بطور مساوی در سراسر آن توزیع شده و همچنین توسط کیسه هوا جذب می‌شود.
 
از آنجایی که این کیسه‌های هوا مسیر مستقیمی را به سمت پاها طی می‌کنند، دیگر نیازی نیست که مانند همتایان قدیمی‌شان بزرگ و سنگین باشند. علاوه بر آن، به دلیل قابلیت پنل خارجی داشبورد برای توزیع نیروی ضربه، کیسه هوا لازم نیست کاملا پر شود تا عملکرد موثری داشته باشد. از این رو دستگاه بادکننده آن حدود 75 درصد کوچکتر از سایر همتایان رایج است.
 
همچنین کل این سیستم 65 درصد سبکتر از کیسه‌های هوای رایج برای پاها است.
 
اندازه کوچکتر این فناوری بدان معنی است که جای کمتری در خودرو اشغال کرده، از این رو فضای بیشتری را نسبت به نمونه‌های امروزی کیسه‌های هوا ارائه می‌دهد.


رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.