رییس سازمان بهزیستی کل کشور از اجرایی شدن طرح بینایی سنجی و تنبلی چشم کودکان3 تا شش سال خبر داد و گفت: این طرح تا پایان آبان ماه در تمامی پایگاه‌های بینایی سنجی سراسر کشور اجرایی خواهد شد و در صورت لزوم این زمان نیز تمدید می‌شود که امیدواریم طبق پیش بینی‌های انجام شده بیش از70 درصد کشور را تحت پوشش قرار دهیم.

به گزارش ایسنا، هاشمی با سخنرانی در مراسم افتتاحیه هجدهمین سال طرح غربالگری بینایی سنجی در کشور گفت: میانگین شیوع اختلالات بینایی و تنبلی چشم در کودکان به ترتیب شش درصد و 1.4 درصد است که بهترین سن برای پیشگیری این بیماریها بین سه تا شش سالگی می‌باشد. سال گذشته توانستیم دو میلیون کودک را مورد غربالگری قرار دهیم که از این تعداد 14 هزار نفر دچار اختلالات بینایی و تنبلی چشم بودند که 303 کودک با هزینه سازمان بهزیستی مورد عمل جراحی و درمان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در 17 سال گذشته 22 میلیون نفر تحت غربالگری بینایی سنجی قرار گرفته‌اند، افزود: در طول این مدت حدود 920 هزار کودک مبتلا به اختلالات بینایی و تنبلی چشم شناسایی و درمان شدند و امسال نیز طبق پیش بینی انجام شده حدود 72 درصد کل کشور را تحت پوشش قرار خواهیم داد. همچنین سال گذشته توانستیم 80 درصد از مناطق روستایی را تحت پوشش قرار دهیم که رقم قابل توجهی است و امیدواریم بحث بینایی سنجی فقط اکتفا به یک الی دو ماه طرح غربالگری نباشد و خانواده‌ها در طول سال کودکان خود را برای بینایی سنجی به این مراکز ببرند.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه هزینه غربالگری برای مناطق روستایی رایگان است، گفت:‌ در مناطق شهری نیز هزینه اندکی برای این امر دریافت خواهد شد که بر اساس تعرفه غربالگری با چارت در بخش دولتی 900 تومان و غربالگری با دستگاه 1900 دستگاه می‌باشد.

وی افزود: برای طرح غربالگری بینایی سنجی 1080 پایگاه دائمی و 14 هزار پایگاه سیار آماده خدمت رسانی است.

هاشمی با بیان اینکه پیشگیری از برنامه‌های مهم سازمان بهزیستی است، افزود: بحث پیشگیری در تمامی مسائل اجتماعی از اولویت‌های سازمان بهزیستی است و این سازمان توانسته با آموزش‌های مختلف در بحث‌های گوناگونی همچون مهارت‌های زندگی، اقتصاد خانواده، پیشگیری از خشونت‌های خانوادگی، مشاوره خانواده و ازدواج و غیره از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.

رییس سازمان بهزیستی کل کشورافزود: سازمان بهزیستی در بحث پیشگیری از آمار طلاق طرحی را در سه استان به شکل پایلوت اجرایی کرد که نتیجه آن کاهش 44 درصدی طلاق در استان یزد بوده و امسال تصمیم داریم این طرح را در تمامی نقاط کشور توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه در اوایل زمان تصدی بنده درسازمان بهزیستی بودجه بخش پیشگیری 9 میلیارد تومان بوده است گفت: امسال بودجه پیشگیری به 40 میلیارد تومان رسیده است که باید در این بخش بودجه بیشتری نیز در نظر گرفته شود. در حال حاضر نیازمند این هستیم تا در بحث مسائل اجتماعی خیرین و شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ بخشی از درآمد خود را به این امور اختصاص دهند.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.