محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه برای شرکت در هشتمین نشست سران هشت کشور اسلامی در حال توسعه (دی هشت), وارد فرودگاه اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

به گزارش ایرنا، هواپیمای حامل احمدی نژاد و هیات همراه ساعت 18 به وقت محلی روز چهارشنبه در فرودگاه چکلاله اسلام آباد به زمین نشست و رییس جمهور و همراهان مورد استقبال رسمی ˈمخدوم شهاب الدینˈ وزیر منسوجات، مقامات ارشد دولتی پاکستان، علیرضا حقیقیان سفیر کشورمان در اسلام آباد و روسای نهادهای ایرانی مقیم این کشور قرار گرفتند.

در این سفر حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، مجتبی ثمره هاشمی دستیار و مشاور ارشد رییس جمهوری، حمید بقایی معاون اجرایی رییس جمهوری و اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس جمهوری، دکتر احمدی نژاد را همراهی می کنند.

قرار است در ابتدای اجلاس سران، نیجریه ریاست گروه را به پاکستان تحویل دهد.

دولت پاکستان شعار ˈمشارکت دموکراتیک برای صلح و سعادتˈ را برای این نشست برگزیده است و برای برگزاری هر چه بهتر این کنفرانس و تامین امنیت نهایت تلاش خود را به کار بسته است.

کنفرانس دی هشت از روز دوشنبه 29 آبان مطابق با 19 نوامبر با نشست کارشناسان آغاز و سپس امروز چهارشنبه وزرای امور خارجه با برپایی نشستی به آن ادامه دادند.

قرار است رییس جمهور کشورمان فردا (پنج شنبه) در نشست سران کشورهای عضو سخنرانی کند.

سازمان همکاری های اقتصادی دی هشت (D8) متشکل از هشت کشور مسلمان در حال توسعه ˈ جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریهˈ است که از جمله کشورهای پرجمعیت نیز محسوب می شوند.

دی هشت در واقع از جمله پیمان های بین المللی فرامنطقه ای محسوب می شود که به منظور ایجاد روابط مستحکم اقتصادی بین کشورهای در حال توسعه اسلامی و تقویت نفوذ این کشورها در بازارهای جهانی تشکیل شده است.

تقویت و ارتقاء جایگاه کشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی؛ ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری و اقتصادی در سطح منطقه ای و بین المللی؛ افزایش مشارکت در تصمیم گیری در سطح بین المللی؛ ارتقاء سطح زندگی و رفاه عمومی مردم کشورهای عضو از مهمترین اهداف سازمان می باشند.

مبادلات تجاری اعضای این سازمان با دنیا بالغ بر 750 میلیارد دلار در سال 2007 میلادی (با قابلیت افزایش 2/1 تریلیون دلار در دهه آینده) بوده است. مبادلات تجاری و مناسبات اقتصادی درون سازمانی(میان اعضاء) افزون بر 68 میلیارد دلار یعنی 5 درصد کل تجارت جهانی کشورهای عضو سازمان دی 8 است و طبق نقشه 10 ساله راه تا سال 2018 باید به 15 الی 20 درصد تجارت جهانی ( معادل 5/571) برسد.

پاکستان برای دو سال آینده ریاست سازمان دی 8 را تا سال 2014 به دست می گیرد.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.